Sibiu Tour

Classifiche

 RidersSquadreTempo
1Gregor Mühlberger
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE11h 36' 44''
2Patrick Konrad
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+1' 01''
3Matteo Badilatti
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+1' 52''
4Rémy Rochas
Delko
Delko+2' 47''
5Piotr Brozyna
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+5' 22''
6Luca Wackermann
Vini Zabù
Vini Zabù+5' 54''
7Adne van Engelen
Bike Aid
Bike Aid+7' 41''
8Davide Rebellin
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+7' 47''
9Marco Tizza
Amore & Vita
Amore & Vita+7' 59''
10Filippo Fiorelli
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+8' 04''
11Erik Bergström
Bike Aid
Bike Aid+8' 12''
12Petr Kelemen
CCC Development Team
CCC Development Team+8' 13''
13Karel Hník
Elkov - Kasper
Elkov - Kasper+8' 25''
14Robin Froidevaux
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+8' 50''
15Emanuel Piaskowy
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+9' 39''
16Michal Schlegel
Elkov - Kasper
Elkov - Kasper+9' 49''
17Raul Colombo
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+10' 24''
18Davide Bais
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+10' 56''
19Luca Covili
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+11' 00''
20Piotr Pekala
CCC Development Team
CCC Development Team+11' 21''
21Johannes Adamietz
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+11' 50''
22Antoine Debons
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+11' 50''
23Francesco Bongiorno
Vini Zabù
Vini Zabù+11' 51''
24Jan Bárta
Elkov - Kasper
Elkov - Kasper+11' 54''
25Leonardo Tortomasi
Vini Zabù
Vini Zabù+12' 37''
26Federico Zurlo
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+12' 56''
27Lucas De Rossi
Delko
Delko+12' 58''
28Serghei Tvetcov
Romania
Romania+13' 21''
29Matteo Busato
Vini Zabù
Vini Zabù+13' 25''
30Anatoliy Budyak
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+14' 09''
31Marek Rutkiewicz
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+14' 29''
32Luca Raggio
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+14' 58''
33Niko Holler
Bike Aid
Bike Aid+15' 02''
34Szymon Tracz
CCC Development Team
CCC Development Team+15' 05''
35Michael Kukrle
Elkov - Kasper
Elkov - Kasper+15' 11''
36Marcin Budzinski
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+15' 12''
37Dario Puccioni
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+15' 21''
38Michal Podlaski
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+15' 21''
39Jeen de Jong
ABLOC CT
ABLOC CT+16' 30''
40Antonio Zullo
Amore & Vita
Amore & Vita+16' 40''
41Gabriele Petrelli
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+18' 55''
42Guy Sagiv
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+20' 09''
43Kacper Walkowiak
CCC Development Team
CCC Development Team+20' 18''
44Ivan Martinelli
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+20' 21''
45Pawel Cieslik
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+20' 33''
46Dominik Górak
CCC Development Team
CCC Development Team+20' 47''
47Martin Nessler
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+20' 53''
48Adam Toupalík
Elkov - Kasper
Elkov - Kasper+21' 17''
49Paolo Totò
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+21' 23''
50Patryk Stosz
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+21' 35''
51Viktor Filutás
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+21' 38''
52Adam Stachowiak
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+21' 45''
53Andrea Pietrobon
Cycling Team Friuli ASD
Cycling Team Friuli ASD+22' 03''
54Eduard Michael Grosu
Delko
Delko+22' 35''
55Michel Gießelmann
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+22' 42''
56Stijn Appel
ABLOC CT
ABLOC CT+23' 34''
57Tomasz Budzinski
Wibatech - Merx
Wibatech - Merx+23' 47''
58Daniel Turek
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+23' 59''
59Meindert Weulink
ABLOC CT
ABLOC CT+24' 48''
60Ramunas Navardauskas
Delko
Delko+25' 40''
61Antonio Santoro
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+25' 45''
62Mateusz Grabis
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+26' 16''
63Szymon Krawczyk
CCC Development Team
CCC Development Team+26' 29''
64Adriaan Janssen
ABLOC CT
ABLOC CT+27' 01''
65Emanuele Onesti
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+27' 08''
66Iuri Filosi
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+27' 20''
67Riccardo Marchesini
Amore & Vita
Amore & Vita+28' 53''
68Matteo Rotondi
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+29' 27''
69Hideto Nakane
Delko
Delko+29' 28''
70Andrea Meucci
Amore & Vita
Amore & Vita+29' 32''
71Emil Dima
Giotti Victoria - Savini Due
Giotti Victoria - Savini Due+29' 57''
72Valère Thiébaud
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+30' 12''
73Wojciech Sykala
Voster - ATS Team
Voster - ATS Team+30' 13''
74Pawel Bernas
HRE - Mazowsze - Serce Polski
HRE - Mazowsze - Serce Polski+30' 52''
75Mel van der Veekens
ABLOC CT
ABLOC CT+31' 17''
76Simone Bevilacqua
Vini Zabù
Vini Zabù+32' 44''
77Matthias Brändle
Israel Start-Up Nation
Israel Start-Up Nation+33' 16''
78Thomas Devaux
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+33' 19''
79Michael Schwarzmann
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+33' 48''
80Jon Knolle
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+34' 08''
81Pascal Ackermann
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+34' 29''
82Riccardo Stacchiotti
Vini Zabù
Vini Zabù+34' 32''
83Julien Trarieux
Delko
Delko+34' 48''
84Federico Burchio
WorkService - Marchiol - Dynatek
WorkService - Marchiol - Dynatek+34' 50''
85Valter Ghigino
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+35' 07''
86Nicolas Nesi
D'Amico - UM Tools
D'Amico - UM Tools+35' 29''
87Lars Kulbe
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+35' 32''
88Andreas Schillinger
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+35' 56''
89Manuel Zobrist
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+36' 03''
90Johannes Hodapp
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+36' 26''
91Per Münstermann
Team SKS - Sauerland - NRW
Team SKS - Sauerland - NRW+36' 30''
92Simone Sanò
Team Novák
Team Novák+36' 36''
93Daniel Crista
Romania
Romania+37' 59''
94Charly Petelin
Amore & Vita
Amore & Vita+38' 18''
95Antonijo Barac
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+38' 56''
96Davide Appollonio
Amore & Vita
Amore & Vita+39' 10''
97Rémi Capron
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+42' 38''
98Rüdiger Selig
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+45' 29''
99Nicolas Dalla Valle
Bardiani - CSF - Faizanè
Bardiani - CSF - Faizanè+45' 35''
100Iustin-Ioan Vaidian
Romania
Romania+45' 42''
101Adi-Narcis Marcu
Romania
Romania+45' 54''
102Matija Lojen
Meridiana - Kamen Team
Meridiana - Kamen Team+47' 11''
103Justin Wolf
Bike Aid
Bike Aid+52' 19''
104András Szentpéteri
Team Novák
Team Novák+54' 24''